Na wstępie

Czym jest Les Dieux Du Monde?
Najprościej mówiąc jest to blog opowiadający o bóstwach. O ich życiu, działalności, tym jak żyją i jacy są. Blog odkrywa nieznane dotąd oblicza różnych bóstw. To jakim bóstwem będziesz zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Musisz się jednak spieszyć, ponieważ bóstwo przypada tylko jedno na daną moc.

Kim są bóstwa?
Bóstwa to nie bogowie. Proszę tego nie mylić. Bogowie są wszechmogący, wszechwiedzący. Bóstwa to ludzie z dodatkowymi mocami przekraczającymi pojemność mózgów zwykłych ludzi. Bóstwa to swego typu strażnicy. Dbają by równowaga wszechświata nie została zaburzona, by każdy z nich był odpowiednio czczony.

Dlaczego bóstwa?
Cóż.. Na to pytanie chyba nie znam odpowiedzi. Chyba każdy z nas marzył kiedyś o byciu "władcą" czegoś, jakiejś mocy, jakiejś rzeczy.. Prawdopodobnie dlatego ^^'

Czym jest atrybut?
Atrybut to swego rodzaju znak rozpoznawczy. Tak jak Zorro miał "Z", tak, na przykład, bóstwo Nocy ma księżyc połączony z gwiazdą. Możecie wybierać spośród zwierząt, przedmiotów, nawet zjawisk atmosferycznych(mam tu na myśli błyskawicę, tornado itp).

Czy głos jest obowiązkowy?
Nie, nie jest. Ale byłoby bardzo miło, gdybyśmy mogli usłyszeć Twoją postać :3

Co oznaczają dwa wcielenia?
To znaczy, że Twoja postać może mieć dwa wyglądy jako człowiek i jako bóstwo. Wiadomo, że bóstwa, bogowie itp, nie zawsze wyglądają tak jak rysują ich ludzie. Stąd pozwolenie na dwa wcielenia.

Czy ludzie mogą widzieć bóstwa?
Na ogół nie. Wyjątkiem jest jednak odbicie bóstwa np. w wodzie, w lustrze, szybie itp. Podczas bitwy ludzie czasem dostrzegają odbicia bóstw w mieczach, zbrojach. Lub gdy siedzą nad wodą mogą zobaczyć odbicie w wodzie. Jednak wszyscy, którzy widzieli coś podobnego uznali to za przewidzenie. Nie możliwe jest by uchwycić coś takiego na zdjęciu, więc bóstwa są bezpieczne.

Jeśli bóstw nie widać, to czy przedmioty przez nie przenikają?
Tak. Jeśli jesteś w świecie ludzi pod postacią bóstwa to równie dobrze możesz nazwać siebie duchem.

Czy bóstwa mogą objawiać się ludziom ot tak po prostu nie przez odbicie np. w lustrze?
Nie. Wyjątkiem jest bóstwo Śmierci. Ono objawia się ludziom, którzy są na skraju swojego życia.

Czy bóstwa są przywiązane do jednego miasta czy mogą podróżować sobie po świecie?
Oczywiście, że nie. Bóstwa nie są przywiązane do jednego miejsca, ale są takie miasta, które lubią bardziej i spędzają tam więcej czasu. Każde bóstwo ma prawo do podróżowania po całym świecie. Nie jest to jednak przymus.

Czy bóstwo musi czymś tam polecieć czy może po prostu się pojawić w wybranym miejscu? 
Odpowiem tak: Istnieją trzy portale. Każdy w innym miejscu na ziemi. Możesz skorzystać z nich by być bliżej celu, jeśli jednak nadal nie jestes tam gdzie chciałeś to tak.. Musisz tam czymś pojechać. Chyba, że masz skrzydła lub moc lewitacji czy teleportacji. Zawsze pozostaje podróżowanie za darmo pod postacią bóstwa.


Pytania będą dodawane z upływem czasu, kiedy dojdą nowe karty i kiedy Wy nie będziecie czegoś rozumieć :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz